nick
şifre
Telegram Türkçe Yapma

Telegram Türkçe Yapma, Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Telegram, ilk yüklendiğinde kullanıcılara İngilizce olarak sunulmaktadır. Bundan dolayı bazı kullanıcılar Telegram’ı İngilizce olarak kullanmakta zorlanırken, Telegram’da bulunan özelleştirmelere erişmekte sıkıntı çekmektedirler. Bu yazımızda Telegram Türkçe yapma, Telegram dil değiştirme nasıl yapılır ile ilgili detaylı bir içerik hazırladık.

Telegram, günümüzde en çok kullanılan ve kullanması en kolay olan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir. Sahip olduğu basit arayüz ve kişiselleştirebilirliği sayesinde Telegram birçok kullanıcının tercih ettiği uygulamaların başında gelmektedir. Ayrıca geçtiğimiz günlerde WhatsApp tarafından yayımlanan yeni kullanıcı sözleşmesinden dolayı birçok kişi WhatsApp’ı bırakma kararı aldı. Bu yeni sözleşme kullanıcıların özel hayatına fazlasıyla karıştığından dolayı büyük bir tepki aldı.

WhatsApp’ın yaptığı bu hamle yüzünden, kullanıcılar Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden WhatsApp’a tepkilerini iletirken birçok kişi uygulamayı silme kararı aldı ve Telegram’a geçiş yaptı. Ancak Telegram ilk yüklemesinde İngilizce olarak kurulduğundan dolayı kullanıcılar Telegram’ı kullanırken zorluk çekmektedirler. Yazımızın devamında Telegram dil değiştirme nasıl yapılırı detaylı bir şekilde açıkladık.

Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Telegram uygulamasını Türkçe olarak kullanmak için yapmanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları uygulayarak siz de Telegram’ın dilini değiştirebilir ve Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

1. Adım:

İlk olarak Telegram uygulamasına giriş yapın ve uygulamanın ana menüsünde sol üstte bulunan “üç çizgi” işaretine tıklayın.

2. Adım:

Ardından sol üst tarafta kutucuk içine aldığımız “profil fotoğrafı”nıza tıklayın.

3. Adım:

Karşınıza gelen pencereden aşağıda bulunan “Language” ögesine tıklayın.

4. Adım:

Burada bulunan dil seçeneklerinden İngizilizce diini Türkçe dili ile değiştirebilirsiniz , Diğer dil seçeneklerini kullanabilirsiniz.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 14 Mart, 2021
okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?