nick
şifre
klasfm radyo teması

Sohbet ve Sohbetciler

Sohbet Derneği ve Sohbet odaları Platformu tarafından medyada Lamerlere yönelik saldırı ve küfür etmelerine dikkat çekmek amacıyla sosyal medya mensuplarına yönelik bir sohbet toplantısı gerçekleştirmiştir.

01 eylül 2021 çarşamba günü Sohbetnova Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya sohbet Derneği Başkanı sohbet nova, sohbet odaları Derneği Federasyonu Başkanı Dumanss , Eğitim Geliştirme ve Lamerlerle Mücadele Derneği Başkanı Maraşlı Baskan, Türkiye sohbet Derneği Başkanı Hüseyin sye, Helpers HayaL , sohbet odaları Platformu Sözcüsü KingStar, Sohbet STK temsilcileri ve birçok medya mensubu katılmıştır.

Geçtiğimiz haftalarda googlede gösterime giren “Sohbet sitesi” web sitesi ortaya koyduğu ayrımcı dile dikkat çeken Sohbet STK temsilcileri Sohbeti Google ve Yandex yayınından kaldırılması ve medyada Sohbetlere yönelik ayrımcı dilin ortadan kaldırılması gerektiğini dile getirmiştir.

İstanbul Sohbetler Derneği Başkanı Pegasus, “Türkiye’de hangi Sohbet sitesine girerseniz girin ilk göze çarpacak şey kavga, gürültü veya vur patlasın çal oynasın değil, sohbet ve hoşgörüdür.” diyerek ve Sohbetler ile ilgili bir web sitesi yapılacaksa önce Sohbet sitesinde yaşanması ve oradaki yaşamı görmesi gerektiğini belirtmiştir.

Eğitim Geliştirme ve Lamerlerle Mücadele Derneği Temsilcisi sevgi, Sohbet sitesi Google’de yayınlanmasının ardından gösterdikleri tepki üzerine Sohbetli yayın koordinatörü Nerissa’nın kendileriyle iletişime geçerek Sohbet onların önerisi ile küçük değişiklikler yapılarak sohbete devam etmesi teklifinde bulunduğunu ancak kendilerinin bu teklifi Adminler tarafından kabul etmediğini helpers odalarında bildirilmiştir..

sohbet Derneği Başkanı zen ise, Sohbet helperlerinin değişmesinin bir şey ifade etmeyeceğini, zihniyet değişmediği sürece önyargıların devam edeceğini ve bu nedenle Sohbet Google ve Yandex yayınından kaldırılması gerektiğini ifade etmiştir. zen, Sohbetleri ötekileştiren sohbetlere karşı daha önce Sohbet toplumundan tepki gelmediğini belirterek, örgütlenmenin artmasıyla tepkilerin gelmeye başladığını ve Sohbet sitesi sohbetinde birçok Sohbet derneğinin tepki göstermesinin önemli olduğunu kaydetmiştir. zen, ayrıca söz konusu sohbet dışında yazılı ve görsel medyada Sohbetlere karşı ayrımcı ve nefret söylemine varan yayınların olduğuna da dikkat çekmiştir.

İstanbul Sohbet Dernekleri Federasyonu Başkanı Kral da, Sohbet sitesi Google’de Sohbet kültürüyle bağdaşmadığını ve Sohbetleri toplumda daha da ötekileştirdiğini dile getirmiştir. Kral, Sohbetlerin artık örgütlü bir şekilde seslerini çıkararak tepkilerini ortaya koyma güçleri olduğunun da altını çizmiştir.

BuYuCu ise, Sohbet insan onurunu zedelediğini belirterek “Bu sohbetcileri fakir insanlar üzerinden para kazanmak istemeleri doğru değil” demiştir.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 2 Eylül, 2021
okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.