nick
şifre
sohbet nasıl yazılır

Sohbet Nasıl Yazılır?

Sohbet Nasıl Yazılır? Tdk’ya Göre Sohpet Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Kelimelerin doğru yazılımı Türkçeyi doğru kullanmak için çok önemlidir. Bazı kelimeler halk arasında maalesef yanlış şekilde yazılmakta ve okunmaktadır. Bunlardan biri olan sohbet nasıl yazılır yanlış yazım şekilleri nasıldır siz değerli okuyucularımız için yazımızda bahsettik. İşte kelimenin TDK yazılışı ve yanlış kullanımı.

Sohbet kelimesi, dilimizde telaffuz edilirken farklı şekillerde söylenebilmektedir. Ancak doğru yazılış şekli sadece bir tanedir. Anlamı ise karşılıklı konuşmak, muhabbet etmektir.

Sohbet Nasıl Yazılır?

Kelimenin doğru yazılış şekli sohbet olup genellikle yanlış yazımında b ve t harfleri karıştırılmaktadır.
B harfi p ile karıştırılırken t harfi yerine de d harfi kullanılabilmektedir. Bu durumda kelimenin yanlış yazılıp okunmasına sebep olmaktadır. Sohbet kelimesinin yanlış yazılış şekillerine örnek verecek olursak; sohpet, sohbed ve sohped şeklindedir.

TDK’ya Göre Sohpet Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Türk Dil Kurumu’na göre kelimenin doğru yazılışı sohbettir. Ancak halk ağzında yanlış söylenmesi, yazım şeklinde de kişileri hataya düşürebilmektedir. Bunu için en doğru kaynak olan TDK üzerinden mutlaka kelimelerin doğru yazım şekli kontrol edilmelidir.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 13 Şubat, 2021
okuma okuma
yorum 3 yorum
yorumlar yazıya ait yorumlar


Yorumlar (3 Yorum)

  • Hi there. I found your site by the use of Google even as looking for a related topic, your web site got here up. It appears great. I have bookmarked it in my google bookmarks to visit then. Trixi Claiborn Cynarra

    SohbetNova Çeviri

    Merhaba. Sitenizi Google’ı kullanarak buldum, alakalı bir konu arıyor olsam bile, web siteniz buraya geldi. Harika görünüyor. Daha sonra ziyaret etmek için google yer imlerime işaretledim. Trixi Claiborn Cynarra

  • güzel bir site sohbet ile makalede açıklamalı olmuş

  • yorum tranny surprise

    başarılı bir çalışma takdireşayan

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?