nick
şifre
Sohbetly Mobil Sohbet

Sohbet Kazanı

İnternette başkalarıyla iletişim kurmanın en bilindik yolu sohbet kazanı  odalarıdır. Birçok kişi ve grup, birbirleriyle etkileşim kurmak için bu yöntemi kullanır. Bununla birlikte, web siteleri olan birçok işletme ve şirket, ürünlerinin veya hizmetlerinin reklamını yapmak için sohbet odalarını da kullanır. Bir sohbet uygulaması veya programı yardımıyla evinizin rahatlığında bir sohbet odasına kolayca erişebilirsiniz. Kullanımı ücretsiz bir sohbet odası arıyorsanız, muhtemelen çoğu tarafından hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

 

Sohbet kazanı odalarına ücretsiz girebilmek için kayıt veya üyelik ücreti gerektiren sohbet programları vardır. Yahoo gibi ücretsiz web siteleri olmasına rağmen! ve Microsoft bu tür bilgileri alabileceğiniz birçok yerden biridir, size doğru veya güncel bilgi sağlayamayacaklarından bunlara karşı dikkatli olmalısınız. Bu nedenle çıplak sohbet almak için hangi web sitesini ziyaret edeceğinizi seçerken çok dikkatli olmanız önerilir.

 

Çoğu insan, arkadaş edinebilecekleri ve hatta aşkı bulabilecekleri web sitelerindeki sohbet odalarını tercih eder. Bu tür siteler genellikle ücretsiz sohbet odaları sunar. Ancak deneyebileceğiniz başka seçenekler de var. Sohbet, birçok kişi için önemli bir iletişim aracı haline geldiğinden, bazı şirketler web sitelerinde ücretsiz olarak sundukları yazılımlar geliştirdiler. Bunlar aynı zamanda iyi çıplak sohbet odaları olarak da kabul edilebilir, çünkü çoğu size tüm üyelerle aynı anda konuşma imkanı sunar.

 

Bu tür sohbet kazanı odalarının genellikle birkaç avantajı vardır. İlk olarak, sizinle sohbet etmek isteyen birçok insan var. Yalnızca birkaç kişiyle sohbet etmenize izin verilen web sitelerinin aksine, sohbet odalarındakilerin aynı anda yüzlerce, hatta binlerce kullanıcısı vardır. Bu harika çünkü çok sayıda insanla konuşabileceksiniz. Buna ek olarak, belirli bir sohbet partnerini kaçırmanıza imkan yok.

 

Ancak bu sohbet odalarının dezavantajları da vardır. Sohbet kazanı sohbetine katılmak için bir mikrofona ve bir web tarayıcısına ihtiyacınız var. İkisine de sahip değilseniz, sohbete katılmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca belirli bir sohbet ortağını tanımlamakta zorlanacaksınız.

 

Sohbet odalarının diğer bir dezavantajı, bazen üçüncü şahıslar tarafından izlenmeleridir. Bu, İnternet bant genişliğinizin tükendiği ve web sitenizin performansını etkileyebileceği anlamına gelir. Bu nedenle, sohbet odasının spam olmaması kuralına sahip olduğundan emin olmalısınız. Bunun dışında sohbet odasının iyi bir bant genişliğine ve iyi bir güvenliğe sahip olduğundan da emin olmalısınız.

 

Herhangi bir kısıtlaması olmayan bazı sohbet odaları bulabilirsiniz. Ancak, çoğunun sohbet konuşmalarına katılma konusunda bazı yönergeleri vardır. Uyuşturucu veya alkol etkisi altında olan biriyle sohbet ederken yakalanırsanız, cezai iftira veya reşit olmayanları zararlı materyallere maruz bırakmaktan yargılanabilirsiniz. Sohbet odaları, insanların konuşmak için geldiği halka açık bir yer olarak kabul edilir. Dikkatli olmazsanız, kendinizi gereksiz risklere maruz bırakabilirsiniz.

 

Sohbet kazanı odalarının dezavantajları, halka açık bir yer olma doğasını içerir. Kendinizi halka ifşa ederseniz ve anonimliğin arkasına saklanmak isterseniz, kendinizi daha fazla riske maruz bırakmanız olasıdır. Bir yetkili tarafından izlenmediği takdirde, sohbet odaları yoldan geçen herkes tarafından ziyaret edilebilir. Birini evinize davet edebilirsiniz ve davetinize saygı göstermezlerse, onları kamu mahkemesinde dava edebilirsiniz. Alkollüyken araba kullanırsanız veya içki içip araba kullanmaya çalışırsanız ve sonra eve sürerseniz, kendinizi yasalarla sorun yaşarken bulabilirsiniz.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 12 Ağustos, 2021
okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?