nick
şifre
sevgi sohbet

Sevgi Sohbet

Sevgi Sohbet

Sevgi ile sohbetin buluşmasını anlamak için önce sevginin de sohbetinde bizim için ne anlam ifade ettiğini bilmemiz gerekir diye düşünüyorum Şimdi gelin hep birlikte düşünelim sevgi bizim için nedir neyi ifade eder.
Sevgi için hayatın anlamı diyorlar sadece insanlar için değil tüm canılıların yaşama nedeniymiş sevgi. Bazıları da sevgiden sonsuzluktur bencil olmamaktır diye bahsederler.
Bizim hayatımıda yer etmiş bazı düşürler, sanatçılar ve alimler sevgi için neler demişler gelin beraber bir göz atalım;

Şems-i Tebrizi, “Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca / Dağı bile taşır insan aşık olunca, inanınca” diyor… Küçük İskender’e göre ise, birini gerçekten sevdin mi; yaşı, ne kadar uzakta olduğu, boyu, kilosu sadece lanet birer sayıymış… Özdemir Erdoğan şarkısında, “Sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir / Bazen küçük bir an için ömür bile verilir” diye anlatıyor sevgiyi…Halil Cibran, “Sevgi bir şey istemez, tamamlanmaktan başka” diyor… Mevlana, “Sevgi karanlık bir tünelde yakılan mum ışığı gibidir; size yolunuzu gösterir ama uzakta ne olduğunu söylemez” diyor.
Fuzuli’ye sormuşlar, “Sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi?” diye; “Sevmek” demiş.. “Çünkü, sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın”… Nazım Hikmet, “Ah benim sevdasında bencil, yüreğinde sağlam sevdiğim. Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni” diyor dizelerinde…
Dostoyevski der ki: “Sevmek, güzel birinde aşkı aramak değil; o kişide bilmediğin bir zamanın beklenmedik bir anında kendini bulmaktır.” Can Yücel, “Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın, bense hep arkandan ağladım” diyor Belki bu denli güzel dile getiremem sevginin benim için anlamını ama bende içimden geçenleri paylaşmak istedim sizlerle.

Sevgi; Sevgi bir şeyden zevk almayı, hoşnut ve memnun olmayı ve onu güzel görmeyi sağlar. Sevgi tek başına bir duygu olmakla birlikte, sevgi nesneleri çok ve çeşitlidir. Sevgi, canlı-cansız tüm varlığı kapsar. Benlik sevgisi, anne-baba sevgisi, eş sevgisi, çocuk sevgisi, arkadaş sevgisi, vatan sevgisi, tabiat sevgisi, Allah sevgisi, bunların başında gelir.

Sizin için sevgi ne anlam ifade eder ?

Sevgiyi dilimiz yettiğince anlatmaya çalıştık şimdi de sıra da sohbet kelimesi var bakalım sohbet bizim için ne ifade ediyor. sonra bu iki kelimeyi birleştirip Sevgi Sohbet yapalım , Sohbet ; Arkadaşlık, yârenlik,Konuşma, görüşme, birlikte oturup söyleşme gibi kelime anlamı vardır sohbetin.Sohbetin kelime anlamından da yola çıkarak sohbet ile sevgi ayrılmaz bir ikili gibi görünüyor dostluk içinde yarenlik içinde sevgi şart bunlar olmadan sağlıklı bir sohbet olması düşünülemezdi.Bizde sizler için SEVGİ SOHBET kelimelerini bir araya getirerek;Dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirmeniz için SOHBET SEVGİ adlı sunucumuzu hizmetinize sunduk.

Sunucumuzda aradıgınız aile ortamını bulabilir yeni dostlular kurabilir.SEvgiyi sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 30 Ocak, 2021
okuma okuma
yorum yorum yok
benzer yazılar
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?