nick
şifre
özlem sohbet

Özlem Sohbet

ÖZLEM SOHBET

Özlem sohbeti anlayabilmek ruhunu bilmek için önce özlemin sonra özlemek kelimesinin anlamını bilmek gerekir diye düşünüyorum. Öyleyse öncelikle bu kelimelerin sözlük anlamını ögrenelim ve bu kelimelerin bizlere yaşattıklarını hatırlattıklarını sizlerle paylaşalım.

Özlem , özleme: Bir kimseyi ya da şeyi bir daha görme, ona kavuşma isteği ve duygusu.

Özlemek:Sevdiği bir şeyi ya da kimseyi bir daha görmek isteğini duymak, ona kavuşmak istemek, onu göreceği gelmek.
özlemin ve özlemek kelime anlamını öğrendik bakalım bizlerl neleri özlüyoruz sizler neleri özlüyorsunuz özlemle ilgili duygularımızı paylaşalım öncelikle yazımızda sonra Sevgi sohbet sunucumuzda….
Son yıllarda yaşadıklarımız, duyduklarımız, hissettiklerimiz, bir önceki yıllara göre arzu ettiğimiz tadı vermemekte doğrusu. Her geçen günün bir öncekinden daha aranır olması, insanların geleceği hakkında endişe duymasına vesile olmakta.
Sanki ruhumuz, tortusu kalmış yavan duyumsamalardan yorgun. İçimizi nahoş suların terkibindeki kireçler kaplamış.
İnsana, türüne özgü özellikleri kodlayan, fakat çoğuna hasret kaldığımız; sevgiyi, hoş görüyü, gerçek dostluğu, dürüstlüğü, vefayı, hazzı, sıcaklığı, samimiyeti, tutarlılığı, dayanışmayı, paylaşmayı, yardımı, güveni, merhameti, güler yüzü, yaşama sevincini vb. toplumun bir ferdi olarak özler olduk.

Benzer duyguları benliğim, şimdilerde zaman tünelinden kodlayarak yeniden özlem ve hasretle yaşamak istiyor adeta:
Komşusundan gelen et kokusunu duyan evladına, bir parça istemek için giden, “bu et size haramdır” cevabını duyduğunda, açıklamasını isteyen, “çucuklarım üç gündür aç, dayanamadım, sokakta ölmüş bir eşekten keserek getirdim, size veremem” sözü karşısında, ruhunun derinliklerinde depremler yaşayan ve gözleri yaşlı; “bu yıl da bizim haccımız bu olsun” diyerek hac parasını komşusuna verip, yanı başındaki açlardan bihaber olduğu için binlerce özürle
Sefere çıkan bir ordunun; yorgun, aç, muhtaç bir ruh haliyle, savaşın getirdiği meşru toleransları bile kullanmadan, uzun ve meşakkatli yolculuğa dayanamayarak; geçtikleri bağdan bir salkım üzüm koparıp yemek zorunda kaldığı için, ücretinin birkaç misli akçeyi asmanın dalına bağlayan askeri özlüyorum.
Bağcının, bağından geçen askerlerin hiç zarar vermediğini anlayıp, asmanın dalındaki parayı gördüğünde, inanç farkını, hasım olma duygusunu bir kenara koyarak, “böylesi askerlerin ödüllendirilmesini istemek için” padişaha gitmesindeki hakkı teslim duygusunu özlüyorum.

Durumu öğrenen hükümdarın; “ücretini bıraksa da izinsiz başkasının malını almak caiz değildir. Böyle bir askerle zafer kazanılamaz” diyerek o askeri ordudan geri göndermesindeki adaleti ve takvayı özlüyorum.
Mukaddes değerler adına cihada bayram havasında giden, şehitliği en yüce bir makam olarak özümseyip, ölümle barışık yaşayan serdengeçtilerin, son nefeslerinde kendilerine verilen suyu içmek üzere iken bir başka yaralının “su! su! “ demesine dayanamayıp; “O’na götürün” diyerek suya kanmadan, şehadet şerbetini içmesindeki asaleti, arkadaşını kendine yeğlemesindeki merhameti özlüyorum.

Bu özlemler özlemekler daha da çoğaltılabilir.

Bu özlemlerin yanında ben sıcak kanlı insanları özlüyorum o dostça yapılan sohbetleri özlüyorum. Arkadaşlarımla aynı ortamda gülüp eğlenmeyi özlüyorum. Tamda bu sırada Özlem sohbet giriyor devreye tüm duygularıma tercüman olup özlemlerime kucak açıyor. Sizde sohbet için özlem sohbeti tercih edin sizinde özlemleriniz son bulsun sohbet adına mutluluk adına.
Sohbetin yeni adı özlem sohbet ….

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 15 Temmuz, 2019
okuma 246 views okuma
yorum 1 yorum
benzer yazılar
yorumlar yazıya ait yorumlar


Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

%d blogcu bunu beğendi: