nick
şifre
En İyi Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi

En İyi Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi

2021 ücretsiz backlink siteleri makalemizi ve en güncel kaliteli backlink listesini sizin için derledik. Backlink kelimesi arama motoru optimizasyonu SEO dünyasında en çok kullanılan kelimelerden biridir.  Bir web sayfası başka bir sayfaya bağlantı vermesine backlink denir.

Google ve diğer büyük arama motorları, belirli bir sayfa için gelen backlinkleri sinyal olarak değerlendirir. Backlink sayısı fazla olan sayfalar yüksek organik arama motoru sıralamalarına sahip olma eğilimindedir. Google penguen güncellemesi zamandan beri algoritmasında yüzlerce değişiklik yapmış olsa da, backlinkler hala önemli bir sıralama sinyali olmaya devam ediyor. Bu sebeple sektörünüzle ilgili kaliteli sitelerden backlink almak faydalı olabilir.

Kaliteli Backlink Oluşturma Stratejileri

Backlink stratejisi, günümüzde web sitelerinin online varlığını artırmak için yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Arama motoru üzerinde daha üst sıralarda listelenmek için kaliteli backlink almak gerekir. Bağlantı oluşturma stratejisinde en sık belirlenen iki tür backlink türü vardır.

DoFollow Backlink

DoFollow backlink, arama motoru botlarına bağlantıyı takip etmesini söyleyerek bağlantı değerini hedef URL’ye geçirmede güçlü bir eylemi olan bağlantıdır. Bir bağlantı ilişkisi dofollow olarak verilirse, arama motoru sonuçlarında iyi bir artış elde edersiniz.

NoFollow Backlink

Nofollow backlink, dofollow backlinklerin tam tersi özelliklere sahip backlink türüdür. Nofollow backlink, arama motoru botuna diğer kaynağa işaret ettiği bağlantıyı takip etmemesini söyler. Arama motoru sonuçlarında kısmen artış gösterir.

Bu makalemizde ücretsiz backlink alabileceğiniz, hedef anahtar kelimelerinizle bağlantı metni kurup işletmenizin tanımını yapabileceğiniz DA ve PA oranı yüksek dofollow ve nofollow sitelerin listesini paylaştık.

Dofollow Backlink Siteleri

Dosya indir

Nofollow Backlink Siteleri

Dosya indir

DoFollow Profil Oluşturma Siteleri

Dosya indir

NoFollow Profil Oluşturma Siteleri

Dosya indir

Dizin Gönderme Backlink Siteleri

Dosya indir

Türkiye Firma Rehberi Backlink Listesi

Dosya indir

 

Backlink Stratejisini uygulamanın faydaları nelerdir?

Uyguladığınız backlink stratejisi, online pazarlama ve sayfa içi SEO ve sayfa dışı etkinliği için düşündüğünüzden daha fazla avantaja sahiptir. Web sitenizde ücretsiz backlink eylemi uygulamasının en önemli faydaları aşağıda bulabilirsiniz.

  • Arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamanızı geliştirir,
  • Web sitenize yönlendirme trafiği çeker,
  • Web Sitenizin DA ve PA değerini yükseltir.
  • Birçok kişi tarafından fark edilir ve marka bilinirliğinizi artırır,
  • Web sitesinin güvenilirliğini artırır.
önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 21 Şubat, 2021
okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?