nick
şifre
diriliş osman

Diriliş Osman ne zaman yayınlanacak? Yeni sezon ne zaman başlayacak?

Diriliş Osman ne zaman yayınlanacak? Fragman yayınlandı. Yeni sezon ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı olan Diriliş Osman başlıyor. Ekim ayında ekrana gelmesi beklenen dizinin çekimleri geçtiğimiz aylarda başladı. Başrol oyuncusu Burak Özçivit bir yıldır bu rol için çalışıyor. İşte detaylar…

Diriliş Osman ne zaman yayınlanacak? Yeni sezon ne zaman başlayacak? Osmanlı’nın kuruluş öncesini hikayeleştiren Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğindeki Diriliş Osman dizisi heyecanla bekleniyor. Diriliş Osman dizisinde, Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Bey ve Osmanlı Devleti’nin kurulması hikayeleştirilecek.

Peki, Diriliş Osman ne zaman yayınlanacak? İşte merak edilen soruların yanıtları…

DİRİLİŞ OSMAN NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Diriliş Osman dizisinin çekimleri başladı. Diriliş Osman dizisi yeni sezona Ekim ayında başlaması bekleniyor. Konu ile ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

DİRİLİŞ OSMAN FRAGMANI

MEHMET BOZDAĞ’IN DİRİLİŞ OSMAN AÇIKLAMASI

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, Diriliş Osman ile ilgili şöyle konuşmuştu:

“Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterine Burak Özçivit hayat verecek. Bu vesileyle yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

BURAK ÖZÇİVİT HAZIRLANIYOR

Başrol oyuncusu Burak Özçivit, bu rol için tam bir yıldır binicilik, dövüş, kılıç ve tarih dersleri alıyor. Burak Özçivit tam bir yıl önce bu rol için mesaiye başladı.

Burak Özçivit (Osman Gazi Osman Bey)

1984 İstanbu doğumlu ola Burak Özçivit 34 yaşındadır. Türkiye’nin son dönemde yetiştirdiği önemli değerlerden biridir. Oyuncu ve eski mankendir.  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olan Burak Özçivit’in eğitimi Fotoğrafçılık üzerindedir Aslen Gaziantepli olan yakışıklı oyuncu yakışıklılığı tescilli olanlardandır.

2005 yılında Best Model of Turkey seçilmiştir. Baba Ocağı dizisinde Güven karakterine hayat verince dizi sektörünün tadını alan ve önemli bir para kazanan Burak Özçivit daha sonra Küçük Sırlar dizisinde Çetin karakterine hayat vermiştir. Çalıkuşu dizisinde Kamran karakteri yer aldığı en önemli dizilerdendir. Daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisinde de Malkoçoğlu karakteri le beğeni toplamıştır.

Fahriye Evcen’le Aşk Sana Benzer filmi ile izlenme rekorları Kıran Burak Özçivit Hüzünden Öte dizisinden önce Kara Sevda dizisi ile milyarlarca insanın karşısına çıkmış ve dizi sayısız ülkede yayınlanmıştır.

DİRİLİŞ OSMAN OYUNCULARINDAN BAZILARI

Hülya Darcan (Hayme Ana)

Batuhan Karacakaya (Dündar Bey)

Kaan Taşaner (Gündoğdu)

Didem Balçın (Selcan Hatun)

DİRİLİŞ OSMAN KONUSU

Bilindiği üzere Orhan Bey ve Osman Bey’in kabirleri ise Bursa da bulunan Tophane’de bulunuyor. Osman Bey 1281 – 1326 yılları arasında yaşamıştır. Toplam 45 yıl devletin başında kalmıştır. Osman Bey Selçuklu devletinin önemli beyliklerinden olan ve Kastamonu’da bulunan Çobanoğulları Beyliği’nin yıkılışına kadar onlara bağlı kaldı. Çobanoğulları Beyliği dağılınca Uç beyi olarak Anadolu Selçuklu devletine bağlı devam etti.

Türkiye Selçuklu Sultanı III. Alaeddin Keykubat’ın İlhanlı hükümdarının yanına götürülüp gözaltına alınması üzerine kendi beyliğini kurdu ve bağımsızlığını ilan etti. Sonrasında Ahilerin lideri Şeyh Edebali’nin kızıyla evlenerek bu teşkilatın da desteğini sağladı. Osman Bey Bizans Tekfurları ile savaştı ve onlardan Karacahisar, Yarhisar, İnegöl, Yundhisar ve Yenişehir’i aldı.

Gücünü sonunda gösteren Osman Bey’in İzmit’e kadar ilerleyince Bizans İmparatoru, tekfurlar ile anlaşarak Osman Bey’i durdurmak için bir ordu hazırladı ancak bu ordu Osman Beyin ordusu karşısında  üzerine Koyunhisar Savaşı’nda kaybetti.

 

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 8 Ekim, 2019
okuma 27 views okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

%d blogcu bunu beğendi: