nick
şifre
dem sohbet

Dem Sohbet

Gelişen dünyada herkesi etkisi altına alan internet basit ve hızlı yönüyle etkili iletişimi de beraberinde getiriyor.  İstediğimiz her an her yerde bizimle olan telefon ve bilgisayarlarımız sayesinde mobil sohbet ile yeni ve eğlenceli arkadaşlıklar kurma şansı ediniyor, ilgimizi çeken her konuda konuşabileceğimiz insanlarla tanışıyoruz.  Öyle ki mobil chat odaları sayesinde günlük hayatımızda karşılaşmamızın ve tanışmamızın mümkün olmayacağı sayıda insanla tanışarak kendimize yeni bir çevre ediniyor ve edindiğimiz çevreyi kendi isteklerimiz doğrultusunda genişletme fırsatına sahip oluyoruz. Kendimize ait olan yeni dünyada aynı anda birden fazla kişiyle dem sohbet odalarında muhabbet edebilir halde, zaman ve mekan ayırt etmeksizin istediğimiz an etkileşimde olabiliyoruz. Bazen yeni bir dil öğrenmek, bazen farklı kültürler hakkında yeni bilgilere ulaşmak bazen de yeni dostluklar edinerek hayatımıza farklı bir renk, yeni bir soluk katmak istiyoruz.

Aslında bulunduğumuz çevreden farklı bir alan yaratarak kendimizi yormadan kısa ve kolay yoldan yeni heyecanlar arıyoruz. Tabii bu her zaman herkes için eşit şartlar ve kolay erişim sağlamıyor maalesef. Genelde maddi yetersizlik olmakla birlikte yeni dünya şartlarında isteklerimize ayırabileceğimiz zamanımız olmuyor. Kendi zamanımız müsaitken gerçek hayatta karşımızdaki kişi müsait olamayabiliyor, müsait zamanlarımız uyuşmuyor çoğu zaman. Tam bu noktada internetin getirdiği kolaylık ve konfor dem sohbet’in tüm sorunlara çözüm olarak hedeflerimizin önündeki engelleri kaldırmamız için bulunmaz bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor.

Mobil sohbet sayesinde öğrenmek istediğimiz yeni bir dil için o dili konuşan arkadaş edinerek zaman ve mekan fark etmeksizin pratik yapabilir,  farklı coğrafyalara ait kültürleri öğrenmek için o ülkeden bir arkadaş edinerek hem kendi kültürümüzü tanıtarak hem de onun kültüründen bilgiler edinebiliriz. Bazen hiç çekinmeden derdimizi anlatabileceğimiz bir sırdaş, bazen farklı alanlarda hobilerimizi paylaşabileceğimiz bir arkadaş, bazen hayat arkadaşı olabilecek bir can. Tüm bunların hepsi mobil sohbet ile mümkün. Yeter ki ne istediğimizi bilelim, mobil sohbet bize farklı alanlardan bir sürü kapıyı sonuna kadar açıyor, yapmamız gereken tek şey isteklerimize karşılık verecek kapıdan girmek ve özgürce hareket etmek.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 26 Şubat, 2021
okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?