nick
şifre
Resimli Mobil Sohbet

Cepten Sohbet

Mobil Sohbet, özellikle cep telefonları için tasarlanmış sohbet platformunun yeni bir enkarnasyonudur. Normal sohbet odalarında bulunmayan özelliklere sahiptir. Bu mobil sohbet platformu iPhone, iPod Touch, iPad, Android ahize, Android cihaz, Blackberry, Windows mobile, Symbian veya başka herhangi bir akıllı telefon için idealdir.

 

Piyasada birçok farklı türde mobil sohbet hizmeti bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ücretsiz, bazıları ise uygulama mağazalarından indirilmesi gereken uygulamaları içerir. Mobil sohbet deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için kendiniz için doğru mobil sohbet hizmetlerini seçmelisiniz. Seçtiğiniz mobil sohbet türü, sahip olduğunuz iletişim gereksinimlerine bağlı olacaktır. Ayrıca, daha sonra sorun yaşamamak için uygulamanızın mobil ağ sağlayıcıları (MMS) tarafından belirlenen tüm mobil uygulama politikalarına ve yönergelerine uygun olduğundan emin olmanız gerekir.

 

Mobil sohbetin popülaritesi arttıkça, sohbet olanakları sağlayan birkaç şirket var. Bunun en büyük avantajı, internet erişiminin olmadığı veya internet bağlantısının yavaş olduğu ülkelerdeki kişilerle mobil cihazınızı kullanarak sohbet edebilmenizdir. Böylece hareket halindeyken bile insanlarla sohbet edebilirsiniz. Sohbet etmek için bir mobil cihaz kullanmanın bir diğer önemli avantajı da istenmeyen e-postalara karşı korunmanızdır. İstenmeyen postalara maruz kalan e-postaların aksine, diğer kullanıcılara önemsiz mesajlar göndermekten korunursunuz.

 

Mobil sohbet oturumunu başlatmanın iki farklı yolu vardır. Birincisi görsel-işitsel besleme şeklinde gitmek ve ikincisi bir OTT (Çevrimiçi Telefon Dinleme) uygulaması kullanmaktır. Görsel-işitsel beslemeyi kullanırsanız, mobil uygulama sahiplerinin veya barındırma hizmeti sağlayıcısının onayına ihtiyacınız olacaktır. Bu işleme genellikle “yetkilendirme hizmeti” denir. Mobil uygulamanız OTT yetkilendirme hizmetini kullanıyorsa, devam etmeden önce uygulama kullanıcısı olarak kaydolmanız gerekecektir. Uygulama kullanıcısı olarak kaydolduktan sonra devam edebilir ve sohbet oturumunu başlatabilirsiniz.

 

Aksine, MMS veya SMS’den OTT’ye dönüştürme gibi çevrimiçi bir OTT hizmeti kullanıyorsanız, mobil cihazın sohbet oturumuna devam etmek için mobil ziyaretçiden yetki almasına gerek yoktur. Bununla birlikte, farklı mobil ağ sağlayıcılarının böyle bir talebin nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin kendi politikaları ve prosedürleri olabileceğinden, bu, mobil ağ sağlayıcısının Hizmet Şartlarına veya Hizmet Şartlarına tabidir. Süreç şöyle işliyor. Mobil ziyaretçi sitenize geldiğinde ve mobil web sitenizdeki herhangi bir düğmeyi/süslemeyi tıkladığında, mobil kullanıcının açılır pencerede sağlanan talimatları izlemesini gerektiren bir veya bildirimi otomatik olarak gönderir ve böylece mobil kullanıcıya izin verir. Web sitesinin içeriği üzerinden geçilecek.

Cepten sohbet odaları

Mobil sohbetin geleneksel web taramasına göre en büyük avantajı, mobil kullanıcıların akıllı telefonlarını kişisel bilgisayarların yerini alacak nihai bir alternatif olarak kullanabilmeleridir. Kullanıcının sadece klavye ve fare kullanarak sohbet etmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cep telefonu üzerinden internetteki bilgilere erişmesine de olanak tanır. Böylece cep telefonunuzu kullanarak fiyat karşılaştırma sitesinde ürün fiyatlarını arayabilir, belirli bir stokun stok durumunu kontrol edebilir, online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tüm bunlar, mobil web tarayıcısının bilgisayarların işlevselliğini taklit edebildiği için mümkündür. Bilgisayarlarınız veya cep telefonlarınız arasında masaüstü gibi diğer cihazlarınız ile dosya paylaşmak isterseniz, bunu web kamerası kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Web’de gezinmek ve ardından web sunucusuna yüklemek yerine basit bir belge yazıp dosya ve belge gönderebilirsiniz.

 

Mobil sohbet ile müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz sizinle iletişime geçebilir ve işletmeniz ve teklifleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir. Bununla birlikte, bu pazarlama biçimiyle ilişkili bazı dezavantajlar da vardır. En büyük dezavantajlarından biri, mobil cihazlarınızın, özellikle cep telefonlarının virüs saldırılarına ve casus yazılımlara maruz kalmasıdır. Bu nedenle, mobil sohbetiniz korunmalı ve mobil sohbet istemcileriniz sizinle yalnızca güvenli bağlantılar üzerinden iletişime geçmelidir.

sohbet Cepten

Mobil mesajlaşma uygulamaları, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi internette pazarlamanın en uygun ve uygun maliyetli yoludur. Mobil uygulamalar, müşteriler için iletişim açısından daha iyi seçenekler sunmakla kalmaz, aynı zamanda müşterileriniz ofisinizden veya konumunuzdan uzakta olsalar bile onlarla bağlantıda kalmanıza yardımcı olur. Bunun nedeni, çoğu mobil uygulamanın, ana mobil uygulamanızın tüm işlevlerini sağlayan ve mesajlaşma uygulamanızı daha kullanışlı hale getiren mini uygulamalar oluşturmanıza izin vermesidir.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 8 Ağustos, 2021
okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?