nick
şifre
batman sohbet

Batman Sohbet

Uyarı: Bu makale Batman: The Dark Knight için büyük spoiler içermektedir! Yeni 52’de (Batman’ın ve diğer iki ana karakterin ölümlerini, merhum Harvey Dent tarafından tasarlanan yeni Batman kostümünün ilk çıkışını ve Two-Face’in ölümünü içeren) Batman ile ilgili birkaç büyük dönüşün ardından. , çizgi roman uzmanı Scott Snyder, DC Comics’in ana Batman blogunun resmi twitter hesabını geçici olarak devraldı. Kara Şövalye filminin sonunda yok olan eski yarasa mağarasının yerini alacak yeni bir Batmobil’in tanıtımı da dahil olmak üzere Batman söyleşi için yaklaşan bazı büyük değişikliklerden bahsetti. Bu, Batman’in Gotham şehrinin sokaklarında vahşice dövüldükten sonra sürgüne gittiği Kara Şövalye Yükseliyor olaylarından sonra geliyor.

 

Kara Şövalye’de Batman hakkında öğrendiğimiz bir şey, onun ömür boyu bekar ve harika bir baba olduğu, ancak boş zamanının Gotham City’ye olan sevgisini veya kanunsuz içgüdüsünü ortadan kaldırmadığıydı. Bu Batman sohbetinde, o ve gelecekteki Batgirl’ün Batman’in evlat edindiği aile olarak devraldıkları, ancak ilişkileri bir gizem olarak kalsa da ortaya çıktı. Yırtıcı Kuşlar artık eğitimde olan bir ekiple, Batman sokakları yeniden ele geçirdi, ancak yine de kara şövalye olarak ikinci kişiliğinde zaman geçirebiliyor. Batman’in geçmişindeki en ilginç ifşalardan biri, gelecekteki Poison Ivy ve Joker’in hapishane hücresinde gerçekleşen buluşmasıydı. Görünüşe göre ikisi de çocukluklarından beri birbirlerini tanıyorlar, ancak o zamanlar birbirlerini tanımıyorlar.

 

Batman çizgi roman evreninde hala birçok gizem var, bu yüzden kara şövalye hakkında öğrenmemiz gereken her şeyi asla öğrenemeyebiliriz. Ancak onun çizgi romanlarda gördüğünüz çizgi roman kahramanı olmadığını biliyoruz. Ayrıca onun inanılmaz derecede iyi ve sadık bir Gotham City vatandaşı olduğunu da biliyoruz. Umarız, özellikle The Dark Knight’tan sonra ve gelecek Dark Tomorrow filminden sonra gelecek çizgi romanlarda bugünün Batman’ini çok daha fazla görürüz.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 9 Eylül, 2021
okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.