nick
şifre
tuğçe çetin

Avukat Tuğçe Çetin

Hakim eteğine müdahale etmişti! Avukat Tuğçe Çetin aynı kıyafetlerle adliyeye geldi
İstanbul’da 2. İş Mahkemesi’nde avukat Tuğçe Çetin’in etek boyunun kısa olduğunu iddia edip tutanak tutan ve fotoğrafının çekilmesini isteyen hâkim Mehmet Yoylu, Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından görevden uzaklaştırıldı. Avukat Tuğçe Çetin ise aynı eteği giyerek bugün eşiyle birlikte adliyeye geldi.

Etek boyu tartışmasıyla büyük tepki çeken hakim, açığa alındı. Aynı eteği giyen avukat Tuğçe Çetin ise eşiyle birlikte bugün de adliyede.

Her gün kadına fiziki ve psikolojik şiddet haberleriyle karşılaştığımız Türkiye gündeminde, bugün ise avukatın etek boyuna karışan hakim var.

tuğçe çetin eşi ile geldi

tuğçe çetin eşi ile geldi

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ
İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi’nde görülen bir duruşmada hakim, kadın avukatın eteğinin olması gerekenden 15 santimetre kısa olduğunu iddia etti. Duruşma tutanaklarına da yansıyan bu diyalog, büyük tepki çekti..

AÇIĞA ALINDI
Avukat Tuğçe Çetin’e, meslektaşlarından büyük destek geldi. Olayın haberleştirilmesi sonrası büyük tepki çeken hakim, görevden alındı..

“HER ZAMAN OLDUĞUMUZ YERDEYİZ”
Olayın ardından Tuğçe Çetin, bugün yine aynı adliyeye aynı kıyafetleriyle geldi. Sosyal medya hesabından fotoğrafını paylaşan Çetin, “Yine aynı kıyafetle, her zaman olduğumuz yerdeyiz.” notunu düştü..

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 30 Mayıs, 2019
okuma 46 views okuma
yorum yorum yok
benzer yazılar
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

%d blogcu bunu beğendi: