nick
şifre
afyon sohbet

Afyon Sohbet

Karahisar kalesi doğa inci tanesi,
Gözleme pide şeker ezmesi,
Hele haşhaş lâlesi,
Afyonu dertler çaresi.
Kocatepe kurtuluş tepesi,
Dumlupınar taarruz ifadesi,
Mehmetçiğin ALLAH nidasıyla,
Düşmana karşı kükremesi,

Deyince aklınıza neresi geldi bakalım. Tabiiki de Afyon değil mi 🙂 o zaman Afyon sohbet odamızı size tanıtmadan Afyonumuzu size tanıtalım.

Afyon, Anadolu’ nun batı yarısında bir kavşak noktası olup, doğuyu batıya, kuzeyi güneye bağlayan doğal bir kapı konumundadır. Bu ilimizde Kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları sıcak ve kurak bir step iklimi görülür, İlkbahar ve sonbaharda ise yağışlar yağmur biçiminde artar. Afyon’un İlçeleri: Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Sandıklı, Sincanlı, Sultandağı ve Afyon ili, zengin bir mutfağa sahiptir. Özellikle hamur işleri, haşhaşlı ve kaymaklı yiyecekler yöreye has özellikler taşır. Başlıca yemekleri arasında bulgur yemekleri, sakala çarpan çorbası, çullama köfte, ilibada dolması, sulu köfte, sırt dolması, göce tarhanası, nohut çöreği, göce köftesi ve tarhanası, özbek pilavı, Afyon salatası, şakşuka yer alır. Afyon kaymağı, lokum ve şekerlemeleri yörede en çok bilinen tatlılardır.

Afyon insanı ise iklimine çok zıt insanlardır. Kışın soğuna ragmen insanın sıcaklıgından o soğukluğu hissetmezsiniz. En güzel sohbetler Afyonun o soguk kış günlerinden çıkıp gelmiştir.
Afyon sohbet odaları da sohbetinin güzelliğini Afyon insanından almıştır. Sizlerinde bu sıcak sohbet ortamına dahil olması bizi çok utlu edecektir. Hadi Afyon sohbet odalarında sohbeti zirvesine kadar yaşayalım….Türkiyenin ve afyonun kalbi sohbet burada der; gibi attığın burdan hissediyorum ….

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 8 Temmuz, 2019
okuma 141 views okuma
yorum yorum yok
benzer yazılar
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

%d blogcu bunu beğendi: