nick
şifre
adıyaman sohbet

Adıyaman Sohbet

Adıyamanlı sohbet dostlarımız bilirler. Turistik alanları mevcuttur. Gezip görmek gerekli bence, Adıyaman muzesini. Tabiki bi muzesiyle bitmiyor, nemrut dağı var, perre antik kenti var, kalesi var çeşmesi var. Belkide bilmediğimiz daha cok yer var.

Üstelik adı da, tadı da başka dediğim, birçok meşhur yemeği mevcut. Mesela ; çiğköfte, içli köfte, basalla diyorlar ama eksi köfte bizim dilimizde. Yada cılbır, bilir misiniz nedir? Ben çok severim şahsen geçen SohbetNova‘dan bir arkadaşıma söyledim oda ne dedi. Yumurtadan ve yogurttan yapılır. Aslında tereyağlı yumurta süper olur ama cılbır için geçerli değil tabiki. Yada bir mercimekli köftesi, benim icin en önemli şeyi bu köfte’nin düg’un köy dügu olmasi esmer düg yani. Sonra soğanı ve kimyonu, olsada yesek diyesim geldi simdi.

Nemrut Dağında güneşin doğuşunu izlemenin keyfi bir başkadır. Diyen birçok adıyaman sohbet arkadaşımız var. Ama ancak iki seçenek mevcutmus bunu yaşamak için ya araban olmalıymıs, yada turlarla gidilebiliyormus. En iyisi araban olacak birde, Adıyaman kebabı tadacaksın, sonra güzelce gezip keyfine bakacaksin. He bide orurakci pazarı var, giden bana hediye siz donmesin. E tabi bu hediyeyi ulaştırmak için anlamak lazım hatırlatayım. www.SohbetNova.com ailesine katılıyorsunuz makale de adı geçen adıyaman hediye mi ulaştırma yoluna bakıyorsunuz. Hadi bakalim hos gezmeler olsun, yediğiniz sizin gezdiginiz bizim olsun.

Sizlerde adiyaman sohbet için aramızda olabilirsiniz

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 3 Temmuz, 2019
okuma 223 views okuma
yorum yorum yok
benzer yazılar
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

%d blogcu bunu beğendi: