nick
şifre
ağrı sohbet

Ağrı Sohbet

Ağrı dağından uçdum
Çayır çimene düşdüm
Ne belalı başım var
Vefasız yare düşdüm
Kışlanın önü pınar
Hep kuşlar ona konar
Bugün yari görmedim
Yüreğim ona yanar
Dağda hayladım kurdu
Atım terledi durdu
Karşıdan gelen dilber
Beni yürekten vurdu
(Beni ciğerden vurdu)

Sizi Ağrı sohbet odasında çok güzel bir türkü ile karşılamak istedim. Sabah uyandığımdan bu yana dilimdeydi bu türkü. Türküyü söylerken birde aklıma geldi. Ağrı sohbet odasını sizlerle paylaşmak istedim. Hem bu sayede Ağrımızı da yakından tanımış olursunuz.

9.05 ve 40.07 kuzey enlemleri ile, 42.20 ve 44.30 doğu boylamları arasında yer alır. Deniz seviyesinden 1640 metre yükseklikte kurulmuştur. Anadolu İran’la bağlantısını sağlayan yolun üzerinde bulunması ile önemi artan ilin doğusunda İran, batısında Muş ve Erzurum, kuzeyinde Kars, güneyinde Van ve Bitlis ile kuzeydoğusunda Iğdır ili bulunmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat-Van bölümü içinde kalan yüksek Anadolu yaylasının devamı üzerine kurlmaktadır. Biz Sohbet Nova Ailesi olarak afyon ilimize ücretsiz chat sitesi rahatlıkla bulmaları için bu makalemizde yer verdik…
Ağrı, iklim bakımından Türkiye’nin en karasal ve sert iklimli bölümüne girer.Kışlar çok sert geçer.Yazları sıcaktır. İlkbahar ve sonbahar kısa sürer. Az yağmur, daha çok kar yağar.

Öyle sözler vardır ki insanlar üzerine vurgu yapınca, hele bir de yaraları varsa insanların ruhlarını karartır kalplerinde yaralar açarlar. Öyle sözler vardır ki üzerlerine vurgu yapılınca insanların ruhlarını aydınlatır kalplerindeki yaraları tedavi eder insanlarda yaşama sevinci ve hizmet arzusu uyandırır. Ağrı insanı soğuk şehrin sıcak insanlarıdır. Sizi sarar kucaklar sevgi ile ağırlar sayğı ile uğurlarlar.

Tüm bu özelliklerimizi oluşturduğumuz sohbet sitemiz Ağrı sohbet odamıza da yansıttık sanalda sizler için yeniden bir ağrı inşa ettik. Hep birlikte Ağrı sohbet sitemizde sıcak samimi sevgi ve sayğı dolu bir ortamda acıları sevinçleri mutlulukları paylaşmaya ne dersiniz..?

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 8 Temmuz, 2019
okuma 157 views okuma
yorum yorum yok
benzer yazılar
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

%d blogcu bunu beğendi: